Jak snížit pravděpodobnost hackerského útoku?

Ransomware, DDoS útoky, úniky dat: bohužel žijeme v době, ve které se stále častěji potýkáme s kyberkriminalitou. Před několika lety již docházelo k hackerskému útoku každých 39 sekund a toto číslo od té doby jen rostlo. I když můžete jasně profitovat z automatizace svých systémů a zlepšit svou pozici na trhu pomocí nejnovějšího technologického vývoje, zločinci přesunují svůj zájem na kyberzločin. Noční můra každé společnosti. Jako společnost poskytující logistické služby musíte chránit své operace před těmito zločiny. Protože také v odvětví logistiky roste hrozba kybernetické kriminality. Proto musíte nejen zabezpečit svá logistická softwarová řešení. Musíte také zabránit hackerům, aby našli cestu do vašich systémů přes vaše další IT systémy nebo přes lidi ve vaší organizaci. Jak ale zabránit hackerům, aby to zkusili? A jak se můžete ujistit, že možné škody jsou omezeny? V tomto blogu vám pomůžeme chránit vaše systémy co nejvíce.

Minimalizujte pravděpodobnost útoku!

První otázka zní „můžete plně zabránit hacknutí?“. O odpovědi můžeme diskutovat. Nevěříme však, že cílenému a profesionálnímu hacku lze se 100% jistotou zabránit nebo že organizace může být 100% imunní. Co můžete udělat, je pokusit se udržet dveře zavřené. Můžete přijmout maximální opatření, abyste minimalizovali šanci na úspěšný hack. Začněte těmito tipy:

1. Zůstaňte v obraze v celé vaší organizaci

Nejprve se ujistěte, že ve vaší síti není žádný zastaralý software, který může obsahovat možná narušení. Když zjistíte porušení, aktualizace této konkrétní aplikace je zbytečná. Už jsi asi pozdě. Proto pravidelně (třeba každý rok) choďte do života s úplně novým prostředím, abyste zabránili tomu, aby se jedna aplikace stala Achillovou patou celé vaší organizace.

2. Zapojte Vaše zaměstnance!

Největší část úspěšných hacků je způsobena lidskými chybami. Nezaměřujte se proto pouze na technický aspekt kybernetické bezpečnosti, ale zaměřte se i na své zaměstnance a firemní kulturu. Zapojení zaměstnanců snižuje možnost, že si například někdo ve vaší organizaci omylem stáhne nesprávný soubor. Nebo že někdo špatně nakládá s jejich hesly nebo jinými citlivými údaji.

3. Nebuďte pro útočníka zajímavým cílem

Když není co hackovat nebo bude provoz méně ovlivněn, jsou vaše systémy méně zajímavé i pro kyberzločince. Ujistěte se proto, že používáte různé aplikace, které pokud možno provozujete v cloudu různých dodavatelů. Použijte například Office365 Online od společnosti Microsoft a hostujte své řešení Dynamics na serveru Boltrics (nebo Microsoft). Tímto způsobem je vaše místní síť méně zajímavá k hackování.

Minimalizujte následky útoku

Je vaše organizace i přes všechna opatření cílem kybernetického útoku? Pak chcete počítat s měřeními, která jste provedli, abyste minimalizovali škody. Ujistěte se, že se na svou digitální záchrannou síť můžete spolehnout. Již nyní můžete provést následující měření.

1. Vyčistěte komunikaci!

Udělejte si například jasné dohody o tom, kdo je v této hypotetické situaci velí. Uveďte, kdy a jak budete eskalovat. A určete, koho budete informovat. I když se zdá, že nic není jasné, musíte vždy začít včas jednat.

2. Zálohujte!

Zálohy vašich systémů vám navíc mohou poskytnout možnost přímo přejít do jiného prostředí. Vaše procesy tak mohou často nerušeně pokračovat. Gradace vašich měření je na vás. Můžete si například vybrat extra zálohování nebo dokonce mít připravené kompletní druhé prostředí. Můžete také udržovat offline zálohy nebo uchovávat jiné záznamy o vašich skutečných zásobách, abyste mohli rychle přejít na manuální práci. V takovém případě prodiskutujte možnosti vhodné pro vaši organizaci s dodavatelem softwaru a správcem systému.

Naše rady pro obranu před útoky

Jako dodavatel softwaru je bezpečnost našich systémů i systémů našich zákazníků nejvyšší prioritou. A podle toho jednáme. Například Boltrics běží na Microsoft Azure a Microsoft neustále monitoruje své systémy ohledně kybernetických útoků. Kromě toho má pouze omezený počet zaměstnanců přístup k tzv. Active Directory. S každou novou verzí Dynamics instalujeme kompletní virtuální prostředí, na které se můžeme spolehnout. Vy jako zákazník se však můžete také spolehnout na zálohy svého logistického řešení. Provádějí se denní zálohy a zálohy protokolů a denní zálohy se ukládají geograficky redundantně do úložiště objektů blob Azure. Tímto způsobem se snažíme maximálně zaručit bezpečnost vašich systémů.

Chcete se dozvědět více o preventivních opatřeních společnosti Boltrics proti hackerům? Nebo se chcete dozvědět více o tom, jak své systémy zabezpečit sami? Napište na info@navertica.com. Rádi vám pomůžeme.