Microsoft Power BI

Nástroj pro business intelligence – úspěch díky přehledu

Microsoft Power BI je cloudová služba obchodních analýz, která poskytuje rychlý přístup k datům a ucelený přehled o firmě prostřednictvím živých a interaktivních řídicích panelů a sestav. Pomocí služby Microsoft Power BI může kdokoli snadno vizualizovat a analyzovat data z libovolného zařízení a sdílet je s kolegy, aby bylo možné zvolit další odpovídající postup.

Power BI

Vytvořte z dat přehlednou statistiku během několika minut. Jakákoliv data, jakýmkoliv způsobem a kdekoliv. Vše v jednom zobrazení!

  • Veškeré informace z jednoho zdroje

Microsoft Power BI je cloudová firemní analytická služba, která vašemu týmu v jednom zobrazení poskytuje přehled o všech vašich firemních datech prostřednictvím přizpůsobitelných vizuálních prvků s bohatou sadou funkcí.

  • Využívání příležitostí

Nástroje Microsoft Power BI vám umožní odhalovat příležitosti, plánovat a jednat. Nástroje pro business intelligence s širokou škálou funkcí vám pomohou udržet si přehled, rozpoznávat trendy ihned v okamžiku jejich vzniku a posouvat vaše podnikání dál.

  • Úplný přehled o podniku

Řešení Microsoft Power BI vám poskytuje řídicí panely aktualizované v reálném čase, takže okamžitě zjistíte, kam je ve firmě třeba napřít pozornost. Řešte problémy, když nastanou, a promptně oslovte potenciální zákazníky.

Power BI charts

Proč pro vaši firmu zvolit Microsoft Power BI?

Rychlé nastavení

Jednoduché předinstalované řídicí panely služeb jako Salesforce, Google Analytics nebo Dynamics CRM na místě promění data v užitečné informace.

Snižujte rizika a předpovídejte úspěch

Dejte týmu potřebné nástroje ke spolupráci a rychlému rozhodování s jistotou. Okamžitě získejte metriky, které potřebujete, aby všichni směřovali ke stejnému cíli.

Najděte odpovědi na své otázky

Řešení Microsoft Power BI umožňuje pokládat otázky v běžné řeči a jako odpověď získat srozumitelné grafy, které vám ukážou další kroky.


Řídicí panely, které přinášejí výsledky

Řídicí panely pro business intelligence (BI) jsou běžnými nástroji ve velkých společnostech s komplexními systémy pro plánování podnikových zdrojů. I pro malé a středně velké podniky představují výjimečně užitečné řídicí nástroje. Díky současným technologiím je navíc vytvoření řídicího panelu pro BI mnohem jednodušší než dříve. Nepotřebujete k tomu ani zaměstnávat obchodní analytiky či vývojáře v JavaScriptu – ve většině případů si vystačíte s přetahováním informací, které jsou pro vás důležité. Podívejme se tedy na to, co mohou nástroje a řídicí panely pro business intelligence přinést vaší firmě a jak je začít používat.

Power BI usage

Co je to řídicí panel?

Palubní deska ve vašem autě ukazuje nepostradatelné informace pro bezpečné a efektivní řízení vozidla – vaši rychlost, stav motoru, množství paliva, teplotu oleje či chladicí kapaliny atd. Řídicí panel pro business intelligence má v podstatě stejnou roli jenom s tím rozdílem, že zobrazuje klíčové ukazatele výkonu (KPI) a další důležitá data vaší firmy. Namísto fyzických ukazatelů a indikátorů používá datové vizualizace, jako jsou grafy a mapy. Princip je ovšem shodný: jde o jednotné místo, kde naleznete informace důležité pro sledování aktuálního stavu a přijímání rozhodnutí o dalším směřování. Mezi obvyklé položky patří prodejní čísla, stav zásob, finanční data apod., vizualizovat a sdílet tedy můžete libovolné údaje relevantní pro vaši firmu.

Jak vytvoříte řídicí panel?

K dispozici je celá řada nástrojů pro vizualizaci dat a business intelligence, které umožňují vytváření řídicích panelů. Klíčem je zvolit takový, ve kterém můžete vy a vaši zaměstnanci snadno vytvářet, upravovat a sdílet řídicí panely bez potřeby speciálních znalostí.

Microsoft Power BI je intuitivní, cloudové řešení pro BI s výkonnými funkcemi řídicích panelů. Chcete-li v Power BI vytvořit řídicí panel, musíte nejprve připojit nebo importovat alespoň jednu datovou sadu. Power BI umí pracovat s místně uloženými datovými sadami a připojit se k datovým sadám v cloudu. Následně na svůj řídicí panel přidáte dlaždice obsahující vizualizace. Dlaždice můžete přetahovat a měnit jejich uspořádání, přidávat speciální dlaždice obsahující obrázky, videa či jiný obsah a měnit velikost dlaždic, které obsahují nejdůležitější data. Power BI aktualizuje vizualizace o nejnovější data.

Vizuální tipy

Při návrhu řídicího panelu pamatujte na několik věcí, které usnadní jeho pochopení a používání.

  • Udržujte jej přehledný a uspořádaný tak, že na něj umístíte jen ty nejpodstatnější informace. Potřebujete získat jedním pohledem okamžitý přehled a nikoli se snažit zorientovat se mezi desítkami dlaždic.
  • Na dlaždicích samotných nemusíte uvádět příliš mnoho podrobností. V Power BI může uživatel kliknutím na dlaždici přejít na příslušnou sestavu, kde si přečte další informace.
  • Zvažte cílové zařízení. Pokud se bude řídicí panel zobrazovat na velkém monitoru v konferenčním sále, můžete na něj přidat více obsahu. Jestliže se ale bude používat většinou na tabletech a smartphonech, snažte se jej odlehčit.
  • Zvětšením dlaždice zdůrazněte důležitá data.
  • Nebojte se umístit na dlaždici jedinou metriku, pokud je opravu důležitá, například prodej k danému dni či spokojenost zákazníků.

Vyzkoušejte a zjistěte jak funguje Microsoft Power BI

Nejlepším způsobem, jak se naučit vytvářet a používat nástroje a řídicí panely pro BI, je praxe. S Power BI si to můžete vyzkoušet i ve verzi zdarma. Přesvědčte se, že řídicí panely pro BI mohou nastartovat vaše podnikání. Vytváření vlastních řídicích panelů je jednoduché a můžete díky nim mít pod kontrolou všechna data, která rozhodují o úspěchu vaší firmy.