Cloud – Microsoft Azure

V dnešním světě plného různých technologií asi každý slyšel slovo cloud. Většina lidí si představí své cloudové úložiště (například OneDrive) kam ukládají fotky. Toto úložiště je ale velmi malá část toho, co cloud nabízí. Na místě je tedy otázka: Co je to Microsoft Azure?

Bez nutnosti vlastního hardwaru či serverového softwaru Azure (občas mylně nazývaný cloud Azur) nabízí širokou a neustále se rozšiřující sadu služeb a aplikací. Ty mohou přesně kopírovat aktuální potřeby firmy. Flexibilita umožňuje platit přesně za to, co firma skutečně využije.

Průzkumy prokazují, že cloudová řešení jsou výrazně bezpečnější než vlastní lokální infrastruktura. (zdroj: spol. ForesterIDC). Microsoft Azure je bezpečné prostředí pro servery, databáze, běh ERP systémů (SAP, Dynamics), weby, mobilní aplikace, e-shopy, analytické nástroje BI nebo BigData.

Bezpečnost informacíCertifikace a integrované kontrolní mechanismy zaručují špičkovou ochranu a soukromí dat. Používá vícevrstvé zabezpečení.
Finanční výhodnostVychází levněji než tradiční řešení (lokální infrastruktura).
Nejmodernější technologie bez starostíNepřetržitá inovace cloudových služeb zajišťuje nejmodernější dostupné technologie.
Garantovaná dostupnost
Navržené pro běh kritických aplikací (podnikové systémy), tak aby podporovaly minimálně 99,9% dostupnosti SLA.
Rychlost – od rozhodnutí k realizaci během pár minutProstředí dostupné velmi rychle od podpisu smlouvy.
Okamžité přizpůsobení rozsahu služeb.
NezávislostStanete se nezávislými na vlastních či externích IT zaměstnancích.


Příklady použití Microsoft Azure:

  1. Pořízení nové IT infrastruktury (pro Start-up nebo přechod do světa on-line prostředí)
  2. Ochrana před výpadkem kritických serverů a dat (pro ERP, CRM, a podobné aplikace)

Microsoft Azure – cloudová služba běží v celosvětové síti datacenter. Azure Podporuje nejširší škálu operačních systémů, programovacích jazyků, rozhraní, nástrojů, databází a zařízení.


Manuchar se rozhodl pro CLOUD!

V červenci jsme dokončili Implementaci ERP systému – Dynamics 365 Business Central v cloudové verzi pro společnost Manuchar South Africa (Pty) Ltd.

Manuchar je globální obchodní logistickou a distribuční společností. Má centrálu v Belgii a více jak 40 poboček po celém světě. Implementace v Jihoafrické republice je součástí plánu na částečné sjednocení ERP systému pro některé pobočky ve skupině Manuchar.