Jak mohou vypadat efektivní procesy ve vašich chladírnách?

Jaké jsou zásady chladírenských skladů? Je to skladování, doprava a distribuce. K tomu se vaše chladírenské sklady setkávají se zcela odlišnými výzvami než sklady jiné. Je mnoho faktorů, které ovlivňují produktivitu procesů – zaměstnanci nemohou zůstat příliš dlouho v chladném prostředí, navíc čerstvé a mražené zboží se také jen tak nedostane automaticky a bezpečně k zákazníkům. Současně řešíte další požadavky zaměřující se na kvalitu. Je potřeba všechny tyto procesy efektivně zajistit.

Zajímá vás, jak bez námahy zajistíte efektivitu všech procesů?
Pojďme se na to společně podívat.

Software pro logistiku chladíren

Boltrics vyvinul ve spolupráci s nizozemskou asociací pro chladírenské sklady softwarové řešení určené výlučně pro chladírny. NEKOVRI Dynamics nabízí řešení, které integruje obchodní a logistické procesy do standardního softwaru. Od řízení teploty až po registraci čísel šarží, informace o výrobě a datu použitelnosti a také pro nákup, prodej a finance.

Jak zůstat na vrcholu kvality bez dalšího papírování?

Jakmile k vám dorazí zboží – zkontrolujete jeho kvalitu. Jsou však produkty, které vyžadují dodatečnou kontrolu. Propojením bezdrátových terminálů nebo tabletů se systémem WMS, můžete vždy zkontrolovat kvalitu v logistickém procesu. Z množství funkcí vyberete prioritu, kterou chcete zkontrolovat. Všechny vaše výsledky jsou propojeny s příslušným zbožím ve WMS a jsou úhledně zaregistrovány na místě, kde budou všem oprávněným osobám přístupné.

Sledujte kvalitu pomocí regulace teploty

Monitorování teploty je pravděpodobně jedna z povinností na začátku vašeho seznamu. Pokud se prokáže, že došlo k odchylce v teplotě, systém přesně určí, v které konkrétní paletě se odchylka nachází. Kromě toho, systém všechny hodnoty vzorků zaznamenává.

Přejděte nepříjemným diskuzím v případě poškození

Jak co nejrychleji informovat zákazníka, že došlo k poškození zboží? Jakmile zboží dorazí do skladu, čárové kódy naskenuje (například) řidič vysokozdvižného vozíku. Je zjištěno poškození? S aplikací (na tabletu nebo telefonu) se pořídí fotografie a odešle se možný popis poškození. Fotografie a popis jsou přímo spojeny s WMS / TMS se vstupním dokumentem. V případě potřeby je zákazníkovi zaslána automatická (e-mailová) zpráva s přiloženou fotografií.

Udržte vše v chladu a dodržte požadavky na ekologické produkty

Ekologické produkty potřebují zvýšenou pozornost. S tím je spojena kontrola, která zajišťuje pravost produktů, které jsou označeny jako ekologické. Proto každá společnost, která vyrábí, zpracovává, balí, dováží, obchoduje nebo skladuje tyto výrobky, musí splňovat určitá kritéria. Například ekologické produkty musí být skladovány takovým způsobem, aby bylo vyloučeno míchání nebo výměna s jinými produkty. S naším softwarem můžete bez námahy zaznamenávat všechna data na skladě – od sledování položek až po způsob, jakým byste měli provádět postupy.

Maximální dohledatelnost a sledování

Software umožňuje dohledatelnost produktů na základě čísla nebo šarže vypršení splatnosti. Dokáže zachytit potřebné vlastnosti na různých úrovních, které jsou pro vás důležité. Například měření teploty či úroveň kyselosti.

Měřit znamená vědět

Logicky chceme identifikovat, kteří zákazníci generují peníze a kteří naopak. S přehledem rychlosti obratu nebo obsazenosti na zákazníka přesně víte, jak pracovat se ziskem nebo můžete implementovat úpravy sazeb.