Pět rad, co dělat a co nedělat při používání TMS

Rádi bychom se s vámi podělili o naše zkušenosti, jak správně začlenit řešení Transport Management System do svého každodenního podnikání a poskytnou vám pět rad, co dělat a co nedělat při používání nového TMS řešení.

Jste připraveni zlepšovat váš podnik?

1. Buďte ambiciózní ale s mírou

Zajistěte, aby byl projekt správně rozfázován. V první řadě začněte implementovat pouze nejnutnější moduly a ty, ze kterých budete mít v dohledné době hmatatelné přínosy. Limitovaný rozsah modulů a z toho plynoucí funkční horizonty umožní větší přehlednost při řízení implementačního projektu.
Zeptejte se sami sebe: „Zaměřujeme se na věci, které právě teď potřebujeme, nebo které by mohly být užitečné?“ Části řešení, které mají charakter typu zajímavé, nikoliv však nutné, lze vždy přidat během další fáze nebo procesu optimalizace.

2. Nastavte si priority a vyhněte se multitaskingu

Jednou z nejdůležitějších věcí, které musíte udělat pro minimalizaci zpoždění a zkrácení doby do dokončení projektu je omezení multitaskingu. Vaše nové řešení TMS vám pomůže snadno nastavit priority problémů, které je potřeba řešit, což je správná cesta k eliminaci multitaskingu. Díky filtraci úloh, které mají prioritu, se můžete naplno věnovat tomu, co je pro vás důležité, šetřit váš čas a energii.

3. Nepodceňujte důležitost správných dat

Chcete, aby vaše implementace uspěla a minimalizovala chyby? Pak se ujistěte, že nastavení a hodnoty parametrů, které toto nastavení řídí jsou už na počátku implementace správné. Sběr dat konec konců umožní po jejich interpretaci lepší porozumění řízených procesů, a proto je tak důležité zajistit, aby vaše firma měla přístup k nejpřesnějším možným datům – jinak byste mohli klíčová rozhodnutí činit na základě nesprávných informací.

4. Přizpůsobte pole a dashboardy, aby odpovídaly datům vaší společnosti

Je třeba zdůraznit, že je nutné obětovat čas i náklady spojené s přizpůsobením polí aplikace tak, aby vyhovovaly správnému způsobu zadávání dat a jejich sledování. Čím je proces přizpůsobovaní efektivnější, tím větší přínos to bude pro váš podnik. Tato přizpůsobení a využívání vhodných metod sledování má za následek vyšší jednoduchost používání celé aplikace.

5. Žádná optimalizace ani údržba po uvedení do provozu

Jakmile jste do projektu implementace vašeho nového TMS investovali jak čas, tak i peníze, vaše priority se mohou přesunout na jiné projekty. Ujistěte se, že můžete plně využívat své nové řešení TMS, dokonce i po 2, 3 nebo 5 letech, a ujistěte se, že váš dodavatel softwaru vám poskytuje nejnovější inovace prostřednictvím pravidelných aktualizací.