Úspěch v soutěži NEJinovátor Jihomoravského kraje 2014

Soutěž NEJinovátor Jihomoravského kraje 2014 oficiálně představila desítku firem s nejlepším řízením inovací vybíraných v konkurenci téměř dvou set firem. V TOP10 se umístila také společnost NAVERTICA a.s., stabilní dodavatel podnikových informačních systémů.

Zástupci vítězných společností převzali ocenění z rukou členů odborné poroty vč. hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška na slavnostním vyhlášení, které se uskutečnilo 4. prosince v Kompetenčním centru INTEMAC v Kuřimi. Za společnost NAVERTICA a.s. ocenění převzal Petr Turek, Account Manager NAVERTICA.

O soutěži

Cílem prvního ročníku soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje 2014, která odstartovala v červenci, bylo najít organizaci s nejlepším řízením inovací. Zúčastnit se soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje 2014 mohly všechny malé a střední inovativní společnosti se sídlem či významnými aktivitami na území Jihomoravského kraje s libovolným oborem podnikání. Všichni finalisté během soutěže absolvovali inovační audit.

Během prvního kola soutěže odborná porota hodnotila například význam inovačních aktivit firem pro jihomoravský region, úroveň spolupráce s akademickou sférou a výzkumnou infrastrukturou v Jihomoravském kraji i úroveň reprezentace regionu firmou v zahraničí. Ve druhém kole byl účastníkům soutěže nabídnut inovační audit, v rámci kterého specializovaní inovační poradci hodnotili proces, jakým společnosti k inovacím přistupují, jak s nimi umí pracovat, jak je uvádějí do praxe a jak je dokáží zpeněžit.

V odborné porotě soutěže zasedli zástupci Jihomoravského kraje, Města Brna, Krajské hospodářské komory jižní Moravy, CzechInvestu, Centra pro transfer technologií Masarykovy univerzity, Útvaru transferu technologií VUT v Brně, NETME, ALTA a.s. a ZKL a.s.

Vyhlašovatelem soutěže je Unie malých a středních podniků ČR. Soutěž podpořil Jihomoravský kraj. Veškeré informace o soutěži naleznete na webových stránkách soutěže www.nejinovator.cz.

Fotografie  © BIC Brno spol. s r. o.