„Těšil jsem se, že si zahraji s top hráči z celého světa!“ uvedl Lukáš Kyncl, marketingový specialista NAVERTICA

Minulý týden proběhl ve španělské Cartageně mezinárodní turnaj BWF Para Badminton International 2021, na kterém reprezentoval brněnský klub Badminton Sharks náš marketingový specialista Lukáš Kyncl. Zajímal nás jeho vztah k tomuto sportu a jeho dojmy z týdne plného zdravé soutěživosti, tak jsme jej trochu vyzpovídali.

Lukáši, jak dlouho se věnuješ para-badmintonu a jak jsi se k němu dostal?

Para-badmintonu se věnuji téměř dva roky. Dostal jsem se k němu přes mého blízkého kamaráda, který uveřejnil na Facebooku událost ohledně para-badmintonového tréninkového kempu. Raketové sporty mě vždy bavily, a tak jsem si řekl – proč to nezkusit? Přihlásil jsem se a badminton se stal pro mě sportem, který mi dodává energii, udržuje mě v dobré kondici a seznámil mě se skvělou partou lidí.

Prozradíš nám, kdo je v para-badmintonu Tvým vzorem?

navertica csr spolecenska zodpovednost company social responsibility para badminton cartagena 2021 tournament playing

Přiznám se, že jsem dříve velké hvězdy para-badmintonu moc neznal, ale nyní jsem si na turnaji v Cartageně několik hráčů oblíbil. Nejvíce mě zaujal David Toupé z Francie. Má rychlost na kurtu, přesné údery a má velmi podobný handicap.

Předpokládáme, že tréninky musí být velmi náročné. Jak často se svým týmem žraloků trénuješ? Jak vypadala Tvá příprava na turnaj Para Badminton International 2021?

Standardně trénujeme 2krát týdně. Bohužel, kvůli kovidu jsme nemohli několik měsíců trénovat vůbec. Naštěstí se našemu trenérovi Tomáši Vovsovi podařilo dohodnout vyjímku, a mohli jsme zhruba měsíc a půl před turnajem začít trénovat. Těsně před turnajem jsem se navíc účastnil intenzivního, víkendového kempu.

Jaká byla Tvá očekávání od utkání, a které soupeře jsi vnímal jako výzvu?

Turnaj byl pro mě největší mezinárodní akcí, které jsem se doposud účastnil a má očekávání byla jednoduchá – zahrát si s top hráči z celého světa. Turnaje se účastnili špičkoví sportovci v para-badmintonu z Německa, Francie, Thajska, Japonska, či Koreje. Já měl například možnost si zahrát velmi těžký zápas proti finálnímu vítězi turnaje, kterým byl Lee Dongseop. Podle očekávání – Lee s přehledem vyhrál. Dokonce mi umožnil pár pěkných výměn. 😊

navertica csr spolecenska zodpovednost company social responsibility para badminton cartagena 2021 tournament all team
Zdroj fotografií: osobní album L. Kyncla, povoleno jen pro web www.navertica.com, nepoužívat jinde

V rámci tohoto turnaje jsi se utkal ve dvouhře a čtyřhře se soupeři ze Španělska, Ruska a Koreje. V čem jsi vnímal silné stránky těchto soupeřů?

Především ve zkušenostech. Jsou to hráči, kteří trénují již několik let a účastní se často velkých světových turnajů. Mými soupeři byli špičkoví sportovci, z nichž někteří jsou nominováni na olympiádu a tady se projevuje i jejich mnohem náročnější příprava. Silné stránky? Rychlost, přesnost a technika úderů. Což jsou také mé hlavní cíle, na kterých bych chtěl do budoucna zapracovat.

Kam zamíříte s Badminton Sharks v rámci turnajů příště?

V letošním roce jsme měli v plánu turnaj v Irsku, bohužel nás opět doběhla nepřející „covidová“ doba a turnaj se přesouvá na rok 2022. Doufáme, že se letos uskuteční alespoň český turnaj, kterého se obvykle účastní hráči z Rakouska a Polska.

Celý tým NAVERTICA přeje brněnským žralokům hodně štěstí a energie při sportování a těší se na utkání, která by pro příště rád podpořil také osobní účastí.