Microsoft Power BI

Nástroj pro business intelligence – úspěch díky přehledu

Microsoft Power BI je cloudová služba obchodních analýz, která poskytuje rychlý přístup k datům a ucelený přehled o firmě prostřednictvím živých a interaktivních řídicích panelů a sestav. Pomocí služby Power BI může kdokoli snadno vizualizovat a analyzovat data z libovolného zařízení a sdílet je s kolegy, aby bylo možné zvolit další odpovídající postup.

Vytvořte z dat přehlednou statistiku během několika minut. Jakákoliv data, jakýmkoliv způsobem a kdekoliv. Vše v jednom zobrazení!

  • Veškeré informace z jednoho zdroje

Microsoft Power BI je cloudová firemní analytická služba, která vašemu týmu v jednom zobrazení poskytuje přehled o všech vašich firemních datech prostřednictvím přizpůsobitelných vizuálních prvků s bohatou sadou funkcí.

  • Využívání příležitostí

Nástroje Power BI vám umožní odhalovat příležitosti, plánovat a jednat. Nástroje pro business intelligence s širokou škálou funkcí vám pomohou udržet si přehled, rozpoznávat trendy ihned v okamžiku jejich vzniku a posouvat vaše podnikání dál.

  • Úplný přehled o podniku

Řešení Power BI vám poskytuje řídicí panely aktualizované v reálném čase, takže okamžitě zjistíte, kam je ve firmě třeba napřít pozornost. Řešte problémy, když nastanou, a promptně oslovte potenciální zákazníky.


Proč pro vaši firmu zvolit Power BI?

Rychlé nastavení

Jednoduché předinstalované řídicí panely služeb jako Salesforce, Google Analytics nebo Dynamics CRM na místě promění data v užitečné informace.

Snižujte rizika a předpovídejte úspěch

Dejte týmu potřebné nástroje ke spolupráci a rychlému rozhodování s jistotou. Okamžitě získejte metriky, které potřebujete, aby všichni směřovali ke stejnému cíli.

Najděte odpovědi na své otázky

Řešení Power BI umožňuje pokládat otázky v běžné řeči a jako odpověď získat srozumitelné grafy, které vám ukážou další kroky.


Řídicí panely, které přinášejí výsledky

Řídicí panely pro business intelligence (BI) jsou běžnými nástroji ve velkých společnostech s komplexními systémy pro plánování podnikových zdrojů. I pro malé a středně velké podniky představují výjimečně užitečné řídicí nástroje. Díky současným technologiím je navíc vytvoření řídicího panelu pro BI mnohem jednodušší než dříve. Nepotřebujete k tomu ani zaměstnávat obchodní analytiky či vývojáře v JavaScriptu – ve většině případů si vystačíte s přetahováním informací, které jsou pro vás důležité. Podívejme se tedy na to, co mohou nástroje a řídicí panely pro business intelligence přinést vaší firmě a jak je začít používat.

Co je to řídicí panel?

Palubní deska ve vašem autě ukazuje nepostradatelné informace pro bezpečné a efektivní řízení vozidla – vaši rychlost, stav motoru, množství paliva, teplotu oleje či chladicí kapaliny atd. Řídicí panel pro business intelligence má v podstatě stejnou roli jenom s tím rozdílem, že zobrazuje klíčové ukazatele výkonu (KPI) a další důležitá data vaší firmy. Namísto fyzických ukazatelů a indikátorů používá datové vizualizace, jako jsou grafy a mapy. Princip je ovšem shodný: jde o jednotné místo, kde naleznete informace důležité pro sledování aktuálního stavu a přijímání rozhodnutí o dalším směřování. Mezi obvyklé položky patří prodejní čísla, stav zásob, finanční data apod., vizualizovat a sdílet tedy můžete libovolné údaje relevantní pro vaši firmu.

Jak vytvoříte řídicí panel?

K dispozici je celá řada nástrojů pro vizualizaci dat a business intelligence, které umožňují vytváření řídicích panelů. Klíčem je zvolit takový, ve kterém můžete vy a vaši zaměstnanci snadno vytvářet, upravovat a sdílet řídicí panely bez potřeby speciálních znalostí.

Microsoft Power BI je intuitivní, cloudové řešení pro BI s výkonnými funkcemi řídicích panelů. Chcete-li v Power BI vytvořit řídicí panel, musíte nejprve připojit nebo importovat alespoň jednu datovou sadu. Power BI umí pracovat s místně uloženými datovými sadami a připojit se k datovým sadám v cloudu. Následně na svůj řídicí panel přidáte dlaždice obsahující vizualizace. Dlaždice můžete přetahovat a měnit jejich uspořádání, přidávat speciální dlaždice obsahující obrázky, videa či jiný obsah a měnit velikost dlaždic, které obsahují nejdůležitější data. Power BI aktualizuje vizualizace o nejnovější data.

Vizuální tipy

Při návrhu řídicího panelu pamatujte na několik věcí, které usnadní jeho pochopení a používání.

  • Udržujte jej přehledný a uspořádaný tak, že na něj umístíte jen ty nejpodstatnější informace. Potřebujete získat jedním pohledem okamžitý přehled a nikoli se snažit zorientovat se mezi desítkami dlaždic.
  • Na dlaždicích samotných nemusíte uvádět příliš mnoho podrobností. V Power BI může uživatel kliknutím na dlaždici přejít na příslušnou sestavu, kde si přečte další informace.
  • Zvažte cílové zařízení. Pokud se bude řídicí panel zobrazovat na velkém monitoru v konferenčním sále, můžete na něj přidat více obsahu. Jestliže se ale bude používat většinou na tabletech a smartphonech, snažte se jej odlehčit.
  • Zvětšením dlaždice zdůrazněte důležitá data.
  • Nebojte se umístit na dlaždici jedinou metriku, pokud je opravu důležitá, například prodej k danému dni či spokojenost zákazníků.

Vyzkoušejte a zjistěte jak funguje Power BI

Nejlepším způsobem, jak se naučit vytvářet a používat nástroje a řídicí panely pro BI, je praxe. S Power BI si to můžete vyzkoušet i ve verzi zdarma. Přesvědčte se, že řídicí panely pro BI mohou nastartovat vaše podnikání. Vytváření vlastních řídicích panelů je jednoduché a můžete díky nim mít pod kontrolou všechna data, která rozhodují o úspěchu vaší firmy.