3 věci, na které si dát pozor pro bezpečnost ve skladu

Nepochybně je znáte: videa, ve kterých řidiči vysokozdvižných vozíků narazí do regálu, což vede k tomu, že se vše převrhne jako domino. Výsledkem je mnoho cenného zboží, které ztratíte. Navzdory vašim zásobám, pokud něco spadne, je velká šance, že to již nebudete moci použít. Ale kromě drahého zboží riskujete (dočasnou) ztrátu něčeho mnohem cennějšího. V tomto příkladu mluvím o řidiči vysokozdvižného vozíku. Vaší povinností je vytvořit pro své zaměstnance bezpečné pracovní prostředí. Pro ně, jejich rodiny a vaši vlastní organizaci.

Bezpečná práce s nebezpečným zbožím

Bezpečný sklad je obzvláště nutný, pokud skladujete nebezpečné zboží. U těchto druhů zboží může mít nehoda vážné následky. Nejen pro vaši organizaci, ale dokonce i pro celé okolní prostředí. Zjistěte, jak si s tímto zbožím můžete poradit v tomto blogu.

Bezpečný sklad začíná u vaší firemní kultury

Většina projevů chování je způsobena výchovou a prostředím. Dítě dělá to, co ho naučili rodiče, ale na hřišti bude také kopírovat ostatní. Dospělí nejsou odlišní. Lidé mají obvykle tendenci chovat se podle současné firemní kultury. Je tedy na vás, abyste si ji vytvořili a zajistili. Máte to štěstí přivítat nového zaměstnance? Pak je potřeba tuto novou sílu pořádně proškolit. A pokud tak učiníte, zaměřte se vedle povinných kurzů hygieny také na bezpečnost. Následně připojte jasná pravidla a připomeňte je svým zaměstnancům pomocí cedulí ve vašem skladu. Každý tak ví, jaké chování vede k bezpečnému pracovnímu prostředí. A zajíždí zaměstnanec stále za roh, aniž by zatroubil? Vybavte jej a jeho kolegy podpůrnými materiály, abyste upozornili na pravidla.

Povinné bezpečnostní pracovní oděvy ve vašem skladu

Tím se dostávám k dalšímu bodu. Přestože většině nehod můžete předejít, nemůžete je vyloučit na plných 100%. Z tohoto důvodu je klíčové, abyste svým zaměstnancům zajistili bezpečnostní obuv. Můžete je koupit pro své stálé zaměstnance a sjednat s nimi smlouvu o zálohu. Tam, kde boty s ocelovou špičkou omezují následky nehody, reflexní oblečení vám pomůže jim předejít. Jasně oranžová nebo žlutá vesta mnohdy stačí. Kdo z těchto dvou pánů například vyčnívá víc? Váš řidič vysokozdvižného nebo paletového vozu pravděpodobně zvolí stejnou možnost.

Zaveďte úzkou infrastrukturu pro bezpečný sklad

Příkladu z úvodu – padajícím regálům – se nedalo zabránit jasnými pravidly a pevnou obuví. Dalo se tomu ale předejít například rozšířením uliček. V takovém případě by řidič nezpůsobil zhroucení všech regálů. Tím se dostáváme k naší poslední oblasti pozornosti: nastavení vašeho skladu. Jedná se o velmi široký bod, a proto vám může hodně nabídnout. Kromě stabilních regálů a širokých uliček můžete přemýšlet o přechodech, dopravních značkách a signálech a jasném oddělení pěších cest a pracovních prostorů. Nebo se ujistěte, že na každé křižovatce jsou vypouklá zrcadla, aby každý věděl, co přijde. K bezpečnosti přispívá také přehledné značení na podlaze. Pomocí barevných ploch nebo obrysů můžete například označit nouzové východy, parkovací místa nebo hasicí přístroje. Vše pro bezpečné pracovní prostředí.

Volné ruce – větší bezpečnost

Pokud mají vaši zaměstnanci volné ruce, mohou na nebezpečí reagovat adekvátněji. Mají lepší přehled a dokážou se chytit čehokoli, kdyby se něco pokazilo. Toho dosáhnete integrací hlasového vychystávání ve vašem skladu. Kromě bezpečnosti to také zvyšuje vaši efektivitu a kvalitu.

Vytvořte bezpečný sklad pro své zaměstnance

Na současném trhu práce je dobrý personál jedním z vašich nejcennějších statků. Kromě rizika úrazu a dočasné ztráty zaměstnance jste povinni jim vytvářet bezpečné pracovní prostředí. Protože i téměř nehoda může způsobit ztrátu zaměstnance. S těmito oblastmi pozornosti nemusíte investovat mnoho, zatímco stále investujete do svých zaměstnanců.