Microsoft Dynamics 365 Business Central

2. 4. 2018 Microsoft uvolnil aplikaci Dynamics 365 Business Central, která nahrazuje původní aplikaci Dynamics 365 for Operational and Finance Business Edition. Aplikace Business Central byla uvolněna pro 14 zemí. 1. 6. 2018 bude uvolněna celosvětová verze, vhodná pro země, které nemají vlastní lokalizaci a stačí jim základní funkcionalita. Současně bude uvolněna lokalizace pro další země (Austrálie, Nový Zéland). Česká lokalizace zatím nebyla oznámena. Další informace o produktu očekáváme během července 2018.

Business Central je původní projekt označován jako Dynamics NAV "Tenerife". Jedná se tedy o přejmenování Dynamics NAV provozovaném v rámci Dynamics 365. Aplikace si ponechává výhody Dynamics NAV s možností úpravy na míru pro jednotlivé zákazníky, a přitom spojuje výhody hostovaného On-Line řešení provozovaného Microsoftem s širokou škálou rozšíření z On-Line obchodu AppSource která se bude nadále rozrůstat. Business Central obsahuje všechny procesy, které najdete v On-Prem verzi Microsoft Dynamics NAV 2018 od nákupu, přes sklady, výrobu, projekty až po prodej. Volba názvu také ukazuje, že se tento produkt stává centrální součástí všech Dynamics 365 aplikací a i v On-Prem instalaci se stává opravdovým jádrem informačních systému zákazníků. Nová verze tuto roli také podporuje tím, že obsahuje nové nástroje pro integraci s ostatními systémy.

Dle zveřejněného plánu bude na podzim roku 2018 sjednoceno pojmenování také pro On-Premise produkt.

Dříve ohlášené vydání verze Dynamics NAV 2018R2 bylo zrušeno a místo vydání této nové verze Microsoft pokračuje v měsíčních aktualizacích, které mimo jiné rozšiřují podporované verze o nové funkcionality vhodné pro GDPR.

Podnikové systémy (ERP)  Bezpečnost a GDPR